تفاوت ساکشن مرکزی و ساکشن برقی پرتابل دندانپزشکی

تفاوت ساکشن مرکزی و ساکشن برقی پرتابل دندانپزشکی چیست؟

ساکشن ها یکی از مهمترین قسمت های در هر مطب و کلینیک دندانپزشکی هستند که یکی از سوالات رایج در مورد انتخاب ساکشن مرکزیز و ساکشن برقی پرتابل دندانپزشکی مناسب است. هر کدام از این ساکشن ها با توجه به امکانات، دارای کیفیت ها و امکانات مختلفی هستند.

در ادامه به مقایسه ساکشن مرکزی و ساکشن برقی دندانپزشکی، تفاوت ها، امکانات، ویژگی‌ها، انتخاب متناسب با نیاز دندانپزشکان ارائه شده است.

تفاوت ساکشن مرکزی و ساکشن پرتابل

تفاوت قدرت مکش

قدرت ساکشن مرکزی با توجه به داشتن موتور با وات و قدرت بالا، بیشتر است که مدل های آن از یک الی 2 یونیت فعال شروع و امکان خرید براساس تعداد یونیت امکان پذیر است.

در مقابل ساکشن پرتابل برقی دندانپزشکی دارای مکش کمتر و مناسب برای یک یونیت فعال می‌باشد.

تفاوت در هزینه اولیه

هزینه اولیه تهیه ساکشن مرکزی خیلی بیشتر از ساکشن های پرتابل دندانپزشکی است. ساکشن های مرکزی دارای قطعات کاملا وارداتی و همچنین حجم و وزن زیاد هستند که همین مورد در قیمت گذاری آن ها تاثیر گذار است.

تفاوت میزان نویز و صدا

یکی دیگر از تفاوت ساکشن مرکزی و ساکشن برقی پرتابل دندانپزشکی در حقیقت میزان خروجی صدا در این دو مدل است. صدای در مدل ساکشن مرکزی معمولا بیشتر است و محل مناسب در پشت بام و یا بالکن مطب دندانپزکشی است.

تفاوت در تعمیر پذیری و هزینه نگهداری

تعمیر پذیری و هزینه های نگهداری در ساکشن های پرتابل به مراتب کمتر از ساکشن های مرکزی است. تفاوت در هزینه های نگهداری ساکشن مرکزی نسبت به ساکشن برقی پرتابل بیشتر است زیرا اکثر قطعات ساخت شرکت های اروپایی یا کره ای هستند که همین امر باعث افزایش هزینه های نگهداری می‌شود.

تفاوت در ابعاد و محل نگهداری

ساکشن های برقی پرتابل دندانپزشکی با توجه به اینکه در مطب و در کنار یونیت صندلی دندانپزشکی قرار میگیرد، دارای ابعاد کوچکتری هستند. اما ساکشن های مرکزی در بالای پشت بام و یا در بالکن باید قرار گیرند.

امکانات ساکشن مرکزی دندانپزشکی

  • مکش زیاد
  • قدرت یکسان ببرای هر یونیت
  • کاهش صدا در مطب
  • محیط بدون الودگی
  • امکان انتخاب ساکشن مناسب 1 تا 10 یونیت فعال

امکانات ساکشن برقی پرتابل دندانپزشکی

  • امکان جابه جایی در مطب
  • قدرت مناسب یک یونیت فعال
  • مناسب جراحی و درمان های عمومی
  • هزینه بسیار مناسب

کاربرد ساکشن مرکزی و برقی پرتابل در مطب و کلینیک ها

جراحی های دهان

ساکشن مرکزی در جراحی دهان که قدرت مکش بالا برای حفظ دید و دقت مطلوب ضروری است، عالی هستند. طراحی متمرکز نیروی مکش قوی و ثابت، آنها را برای روش های جراحی پیچیده مناسب می کند.

حمل در شرایط اضطراری

ماشین‌های مکش قابل حمل در شرایط اضطراری که تخلیه فوری سیال بسیار مهم است، بسیار ارزشمند هستند. چه در مطب دندانپزشکی، چه در حین تماس های خانگی و چه در مکان های دور، این واحدها به متخصصان دندانپزشکی انعطاف پذیری لازم را برای پاسخگویی سریع به سناریوهای فوری ارائه می دهند.

ترمیم های عمومی دندانپزشکی

هر دو سیستم ساکشن مرکزی و دستگاه های ساکشن قابل حمل در روش های دندانپزشکی عمومی کاربرد دارند. ساکشن مرکزی در درمان ها و معاینات معمولی که در داخل اپراتور دندان انجام می شود، موثر است. ساکشن قابل حمل در کارهای کوچکتر یا در طول درمان های خاص که ممکن است به قدرت کامل یک سیستم مرکزی نیاز نداشته باشند، مناسب و ساکشن های مرکزی مناسب کلینیک ها با تعداد یونیت بیشتر هستند.

نتیجه گیری

در نتیجه، انتخاب بین سیستم‌های ساکشن مرکزی دندان و دستگاه‌های ساکشن قابل حمل یک تصمیم حیاتی است که به عوامل مختلفی از جمله اندازه و ساختار عمل دندان‌پزشکی، ماهیت روش‌های انجام‌شده، ملاحظات بودجه و الزامات انعطاف‌پذیری بستگی دارد. تفاوت ساکشن مرکزی و ساکشن برقی پرتابل دندانپزشکی با توجه به اینکه هر سیستم مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهد و متخصصان دندانپزشکی باید نیازهای خاص خود را به دقت ارزیابی کنند تا تصمیمی آگاهانه بگیرند.

سیستم‌های ساکشن مرکزی قدرت مکش بالا، عملکرد ثابت و مقیاس‌پذیری را ارائه می‌کنند و آنها را برای اعمال بزرگتر و تنظیمات جراحی دهان مناسب می‌سازد. ماشین های مکش قابل حمل خاموش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *