تفاوت لایت کیور هالوژن و لایت کیور LED

تفاوت لایت کیور هالوژن و لایت کیور LED | دستگاه لایت کیور هالوژن | دستگاه لایت کیور LED

تفاوت لایت کیور هالوژن و لایت کیور LED که دستگاه لایت کیور در گذشته به صورت لامپ هالوژن تولید می‌شد. این لامپ ها دارای حرارت بالا و قدرت بالا بودند و با توجه به حرارت بالا نیاز به فن برای خنک سازی داشتند. همین امر باعث افزایش وزن آن ها می‌شد. از دیگر محدودیت های لایت کیور هالوژن اتصال مستقیم به برق بوده که امکان جابه جایی را کاهش میداده است. لایت کیور های جدید از سیستم ال ای دی ( LED ) برای کیو کردن استفاده میکنند که وزن را کاهش و با باتری نیز می‌توانند کار کنند.

انواع لایت کیور دندانپزشکی

لایت کیور های دندانپزشکی با توجه به نوع لامپ به کار رفته ، دارای دو مدل هالوژن و LED بوده که امروزه بیشترین دستگاه های بازار مدل لایت کیور LED بوده و حدود ۱۰ درصد از دستگاه های لایت کیور همچنان هالوژنی می‌باشند که هزینه تعمیرات بالایی دارند. تفاوت لایت کیور هالوژن و لایت کیور LED بسیار زیاد است که بهتر است ادامه مطالب این مقاله مرا مطالعه کنید.

دستگاه لایت کیور هالوژن

دستگاه لایت کیور هالوژنی در یک مدل تولید شده اند که به همراه سیم بوده و با برق مستقیم کار می‌کنند. این دستگاه ها دارای فن ، لامپ هالوژنی و سیم به همراه پایه بوده که از نکات منفی دستگاه های لایت کیور هالوژنی می توان به وزن بالا ، قطعات با قیمت بالا و همچنین عدم جابه جایی مناسب به علت سیم دار بودن دستگاه اشاره نمود.

دستگاه لایت کیور LED

دستگاه لایت کیور LED در دو مدل پرتابل ( بدون سیم ) و مدل سیم دار تولید شده اند که مدل سیم دار مناسب اتصال به یونیت دندانپزشکی است. مدل های پرتابل با توجه به قدرت زیاد ، قابل شارژ بودن ، قابلیت حمل و ارگونومیک بودن و همچنین وزن پایین ، دارای طرفداران بیشتری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *