مقایسه رادیوگرافی وودپیکر Ai Ray و Mini Ray

مقایسه رادیوگرافی وودپیکر Ai Ray و Mini Ray

رادیوگرافی پرتابل یکی دیگر از جدیدترین محصولات وودپیکر چین است که با توجه به اینکه دارای اندازه کوچک و قابل حمل است، مورد استقبال دندانپزشکان قرار گرفته است. رادیوگرافی های پرتابل دندانپزشکی بدون پایه و دارای باتری قابل شارژ هستند که یکی از گزینه های مناسب در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی است.

رادیوگرافی Ai Ray

رادیوگرافی مدل Ai ray قوی ترین رادیوگرافی پرتابل شرکت وودپیکر چین است که اولین رادیوگرافی دیجیتال با تیوب توشیبا ژاپن این شرکت است. قدرت بیشتر، باتری بیشتر و همچنین تعداد اکسپوز بیشتر از ویژگی های اصلی رادیوگرافی پرتابل وودپیکر Ai ray است.

رادیوگرافی Mini Ray

رادیوگرافی مدل Mini Ray دومین نسخه از تولید های رادیوگرافی دیجیتال شرکت وودپیکر چین است که دارای تیوب ساخت چین است. رادیوگرافی وودپیکر Mini Ray دارای وزن کمتر و صفحه نمایش رنگی است دکمه پاور دستگاه در صفحه قرار دارد.

مقایسه رادیوگرافی وودپیکر Mini ray و Ai ray

تیوب

اولین تفاوت به این دو رادیوگرافی ،تیوب دستگاه است که از نظر کیفیت و شرکت سازنده با هم متفاوت است. تیوب به کار رفته در مدل Ai Ray ساخت شرکت توشیبا ژاپن و تیوب مدل Mini Ray ساخت چین است.

باطری

مورد بعدی در مقایسه رادیوگرافی مقایسه رادیوگرافی وودپیکر Mini و Ai ، باطری دو دستگاه است. باطری درون مدل Mini دارای ظرفیت 7500 میلی آمپری با توانایی 750 اکسپوز با یکبار شارژ و در مدل Ai دارای ظرفیت 15000 میلی آمپری با توانایی 1500 اکسپوز با یکبار شارژ شده است.

جریان

جریان کاری سومین تفاوت بین این دو دستگاه است به طوری که جریان هرچه بالاتر ، کیفیت تصویر نیز بیشتر خواهد شد. جریان کاری در mini ray در حقیقت 2mA و جریان کاری در Ai Ray نیز 3mA است.

صفحه نمایش

صفحه نمایش در مدل mini ray پیشرفت قابل توجهی داشته و دارای صفحه نمایش رنگی است و کلید روشن و خاموش کردن رادیوگرافی در صفحه قرار گرفته است.

وزن

تفاوت وزن های این دو رادیوگرافی با یکدیگر 200 گرم است به طوری که مدل mini دارای وزن2.2 کیلوگرمی و مدل Ai داری وزن 2.4 کیلوگرمی است.

مدل رادیوگرافیAi RayMini Ray
تیوبساخت توشیبا ژاپنساخت چین
وزن2.4 کیلوگرم2.2 کیلوگرم
ظرفیت باتری15.000 میلی آمپر7.500 میلی آمپر
تعداد اکسپوز با شارژ کامل1500 اکسپوز750 اکسپوز
صفحه نمایشتاچرنگی و تاچ
گارانتی و خدمات12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات

نتیجه گیری

با توجه به قدرت بالاتر و کیفیت بهتر در بحث تیوب، باطری و همچنین جریان کاری، میتوان گفت که مدل Ai Ray انتخاب بهتری است هر چند در کیفیت خروجی بر روی سنسور های دیجیتال شاید زیاد مشخص نباشد. هر دو دستگاه دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات هستند که می‌توانید از پارتاک دنتال تهیه نمائید.

همچنین اگر تجربه استفاده از این دستگاه های رادیوگرافی را دارید ممنونتون میشم با ما به اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *